Vihur Motosport saavutas Suurel Võidusõidul poodiumikohti

Nädalavahetusel toimus Pärnu külje all selle aasta suurim ringrajavõistlus Estonian Grand Prix Suur Võidusõit 2019. Ka sellel aastal oli see Eesti motoringraja meistrivõistlusteks ja Vihur Motosport meeskond oli kodurajal püüdmas häid tulemusi.

Suur Võidusõit oli taas raja äärde meelitanud hulgaliselt publikut. Superbike klassis esindasid Vihur Motosporti Mihkel Osula ja Sander Luisk. B1200 klassis olid rivis Mario Ilus ja Taavi Nahko.

Superbike klassis sõitev Mihkel Osula oli saanud oma Ducati tsiklile uue tagaamordi ja see lubas ka paremat kiirust. Esimeses sõidus pidi ta tunnistama ainult Hannes Soomeri paremust ja lõpetas sõidu teisel kohal. Teise stardi eelsel soojendusringil kuumutas ta starti proovides asiduri üle ja see segas hilisemat starti. Tagantpoolt tulles suutis ta ennast kolmandaks välja sõita aga ilma selle probleemita oleks olnud reaalne ka selle sõidu teine koht, sest vajalik kiirus oli olemas.

Sander Luisk, kes eelmisel võistlusel kukkus ja vigastada sai oli rajal tagasi aga vahepealne trennipaus andis ennast tunda. Füüsiline vorm polnud see, mis kevadel ja nii pidi ta leppima esimeses ja teises sõidus seitsmenda kohaga. Positiivne on aga see, et siit saab ainult edasi minna.

B1200 klassis oli väga heas hoos Taavi Nahko, kes võitis esimese sõidu. Teise sõidu start polnud kõige parem ja kohtade kaotuse järel kukkus ta aeglasemasse gruppi. Vaatamata sellele sõitis ta ennast lõpuks teisele kohale. Mario Ilusa sõidud paraku ebaõnnestusid.

Vihur Motosport noored sõitjad kihutasid Mini GP klassis. Esikolmik sõitis teistelt eest ära, vahetasid pidevalt kohti ja lõpetasid sõidu 0,7 sekundi sees. Esikoht kuulus Andre Kösterile, kes selle koha endale võitles viimases kurvis. Teine Sven Martin Merivälja ja kolmas Karro Robert Jäärats.

Hugo-Brent Freiman osales Soome meistrivõistluste etapil Kemoras. Mini GP klassis võitis ta mõlemad sõidud ja on ka Soome meistrivõistluste liider.

Your browser does not support the canvas element.