Rode võitis Baltic Time Attack Series III osavõistluse

Pühapäeval, 28. juulil võõrustas Biķernieki ringrada Riias Baltic Time Attack Series III osavõistlusel osalejaid. Enam kui 40 osalejast tegi kiireima ringiaja Roberts Rode (Nissan 200SX), Supercar-klassis võitis Mārtiņš Lukstiņš (McLaren 570S).

Boksialas kohtas ohtralt erinevaid põnevaid autosid, sest samaaegselt Baltic Time Attack Series III etapiga leidis aset ka ABC Race Touring-klassi autodele. Päeva jooksul nähti mitmeid põnevaid lahinguid iga sekundikümnendiku nimel. Võistlejate seas oli ka rallikrossi MM-staar Jānis Baumanis (Nissan GT-R), külalisi saabus seekord Eestist, Leedust, Venemaalt ja Prantsusmaalt.

Päikseline ja palav päev esitas nii autodele kui osalejatele lisaväljakutse, sest temperatuur autodes kerkis üle 40 kraadi. See võib olla ka põhjuseks, miks kiireimad ringiajad tulid enamasti esimesest kahest sõiduvoorust.

Kiireima ringiaja saavutas Roberts Rode, läbides Biķernieki võistlustrassi ajaga 1:25.079. See andis esikoha Unlimited-klassis, kus järgnes Raimonds Tihonovs (Nissan 200SX), kes oli omas klassis teine ning absoluutarvestuses kolmas.

Klassis Supercar oli stardirivi ülimalt põnev nii autode kui sõitjate osas. Poodiumikohtade nimel pidasid lahingut rallikrossistaar Jānis Baumanis Nissan GT-R-il, Porsche Cayman GT4 roolinud Ernests Skulte, Eesti võidusõitja Lasse Hurt (Audi R8) ning sarja debütant Mārtiņš Lukstiņš (McLaren 570S). Päeva lõpuks kuulus esikoht Lukstiņšile, kes edestas Hurti 1,5 sekundiga.

Pinev oli võistlus ka III kohale. Pärast avasõitu edestas Baumanis Skultet 0,8 sekundiga, kuid teisest sõidust tuli tal tehniliste probleemide tõttu loobuda. See andis omakorda šansi Skultele, kes suutis oma aega parandada 0,3 sekundi võrra, millest jäi poodiumile pääsemiseks väheks.

Võistlusklassis 3000+ käis esikoha nimel tihe võistlus ning parim selgus II ringi viimastel minutitel. Juuni lõpus II osavõistluse võitnud leedulane Algirdas Gelzinis oli oma Audi TT RS-I roolis kiireim nii kvalifikatsioonis kui avaringis, kuid Mareks Žukurs suutis enne II ringi lõppu leedulase tulemuse üle sõita. Vaatamata hommikustele tehnilistele probleemidele sai Žukurs oma Mitsubishi Lancer Evolutioni võistluskorda ning tema 1:30.422 oli 0,8 sekundit kiirem Gelzinise tulemusest. Einārs Lindermanis (Mitsubishi Lancer Evo) lõpetas kolmandana.

Baltic Time Attack Series järgmine ja viimane osavõistlus toimub 28. septembril Pärnus Auto24ringil. Baltic Time Attack Series on mõeldud nii tänava- kui võidusõiduautodele ning osalejad saavad seal üliväärtuslikku rajakogemust. Pärnu rada on kindlasti lihtsam ning sobib tänu laiadele väljasõidualadele hästi ka vähema võistluskogemusega osalejatele. Lisateavet saab aadressilt www.timeattack.lv ja Facebookist aadressilt www.facebook.com/baltictimeattack/.