.Roland Poom, Ken Järveoja (Foto: Raivo Remmelgas)

Roland Poom - Ken Järveoja lõpetasid viimase Rootsi ralli eelse jõuproovi poodiumil

Laupäeval sõideti Lätis Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp, Sarma ralli. Hooaja teise talveralli starti tuli kaheveoliste kuni 1600ccm (R2,R1,A6) klassis EMV3 ning Estonian Junior Challenge sarjas kuus võistluspaari, kelle hulgas ka Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T). Võistluspäeva jooksul ootas võistlejaid ees kaheksa kiiruskatset ja nende jooksul läbiti 100,28 katsekilomeetrit.

Rolandi ja Keni jaoks oli see viimaseks ettevalmistuseks enne järgmisel nädalal eesootavat Rootsi MM-rallit, kus starditakse Junior WRC klassis. Lisaks Rolandile olid Lätis stardis ka tema MM-sarja konkurendid Ken Torn ja lätlane Mārtiņš Sesks.

Ralli avakatsena sõideti 11,40 km pikkune katse ning mõlema eelmainitud arvestuse parimat aega näitasid Poom – Järveoja. Järgneval kahel katsel näidati kolmandat ja teist aega ning päeva esimesele hoolduspausile saabuti liidrina. Vahe Ken Torn – Kauri Pannasega oli 6,9 sekundit.

Kui jaanuaris sõidetud Aluksne rallil olid ilma- ja rajatingimused ideaalsed, siis plusskraadid ja sula ilm olid Sarma ralli tingimused muutnud rasketeks ja seda eriti katsete korduvläbimisteks.

Peale lõunapausi sõideti hommikuste katsete korduvläbimised ning kõigil neil näitasid Poom – Järveoja teist aega. Kui päeva esimesele hoolduspausile tulid CRC meeskonna sõitjad liidrina, siis viimasele hoolduspausile saabuti teisel kohal. Liidriks tõusnud Torn – Pannasest jäädi maha 20,9 sekundiga.

Ralli kaks viimast katset sõideti õhtuhämaruses ning ka nendelt  Poom – Järveojale paremusjärjestuse teine resultaat.

Sarma ralli võitsid EMV3 ja Estonian Junior Challenge arvestuses Torn – Pannas. Poom – Järveoja lõpetasid ralli teisena ning jäid kaheksa kiiruskatse kokkuvõttes võitjatest maha 39,1 sekundiga.

Kui Tornist jäi Poom ralli kokkuvõttes maha 39 sekundiga, siis Läti meistrivõistluste arvestuses osalenud ja koduteedel sõitnud Sesksist minuti ja 24 sekundiga.

"Alustasime rallit väga hea tempoga, kohe esimesel katsel saime katsevõidu ja seda umbes 10 sekundilise eduga. Kogu esimese ringi katsed sujusid ilusti ja juhtisime rallit kuni viienda katseni. Korduvkatsete olukord oli väga kehv, mille tõttu tegime seadistuse muudatuse, et autot säästa. Kahjuks muutis see sõitmise väga ebamugavaks ning sellega andsime liidripositsiooni käest ära. Viimastel katsetel olid taas väga rasked olud ning kuna püüda polnud enam midagi, siis võtsime kindla sõiduga teise koha punktid," võttis Poom hooaja teise talveralli kokku.

Roland Poomi ja Ken Järveoja hooaeg jätkub järgmisel nädalal Rootsi MM-ralliga, kui ees on ootamas Junior WRC sarja avaetapp.

Your browser does not support the canvas element.